Aktualizace: Tubecat, když bude nová, Upíří GIGAromance jednou týdně.

Upíří GIGAromance v lese 1

13. ledna 2013 v 20:15 | Sikar |  Upíří GIGAromance
Cucyril visel za ruce z větve a rozhlížel se po okolí. To, že přímo před obličejem měl větev obsypanou veverkami, nikterak nepomáhalo výhledu.
"Nicňák neviďákuju!" křikl na Krvemiloše stojícího pod stromem. Poté se pustil a chystal se ladně přistát vedle svého přítele. Bohužel v půlce pádu zapomněl, proč vlastně padá, takže sebou praštil jako pytel od brambor.
"Neviďákujeme žádnáé světelňátko," konstatoval Krvemiloš fakt a pokrčil rameny. Pudlí nožka v jeho ústech jej podrbala na nose. "Podlá čoho koho sá mámejákujeme orinetníkovatit vo tomhoctom lesňáku? Hák najné svěťálko, nemožákujeme najéct chalópniku s babó jagó!"
Cucyril upřel pohled do dáli, jako kdyby tam něco bylo, ačkoliv tam nic nebylo. On měl však pocit, že tam něco je, i když tam nic nebylo.
Technicky vzato tam něco bylo, a to v zakopané truhle uzavřený výtisk knihy Honzíkova cesta, porevoluční vydání, v něhož byly odstraněny všechny pojmy typické pro socialismus. Zvláštností upířího mozku je, že když se zaměří na literaturu (aniž by tušil, že poblíž nějaká je), je schopen se naladit na základní nesmysly v ní obsažené. Největším nesmyslem porevolučního vydání Honzíkovy cesty byl fakt, že předrevoluční pasáže, jimž děti nerozuměly, byly nahrazeny prapodivnými kousky textu, podobnými předchozímu odstavci, nejspíš jen proto, aby tam bylo stejné množství písmenek.
"Ale kampak jdete, kloučkové moji?" zaznělo upírům za zády. Oba přátelé se otočili. Pamatujte si, milé děti, kdykoliv v lese potkáte bezbranně vypadající stařenku, jíž z košíku hub vyčuhuje uzi a v nůši s klestím na sto procent skrývá bazuku, zachovejte se jako upíři.
"Hlaďákujeme dobráunó dušeně, mladočná dámeno," pronesl s hlubokou úklonou Krvemiloš. Cucyril vysekl pukrle.
"No tak to pojďte za mnou, kloučkové!" pravila ta roztomilá stařenka s klípcem přes oko a raketou země-vzduch ve výstřihu a loveckou puškou zamaskovanou za hůl mávla směrem k nejtemnější části lesa.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tlustjoch Tlustjoch | Web | 14. ledna 2013 v 22:08 | Reagovat

To už je ta třetí část? Cecky ani propisky nevidím, ba ani Vlada Napichovače.
Ledažebyoffšem ty propisky byly v zásobnících té stařeny.

2 Huan Huan | 14. ledna 2013 v 22:18 | Reagovat

Asi si radši budu memorovat tohle, než chemické rovnice výroby kovů. Jsem si celkem jistý, že to bude v reálném životě mnohem užitečnější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama